Úvodní stránka » studio BUBEC » ZVUK PRACHU A ZELENĚ
ZVUK PRACHU A ZELENĚ

Ateliér malby FDULS ZČU v Plzni pod vedením doc. akad. malíře Aleše Ogouna se představuje obrazy vzniklými při tvůrčím pobytu v uměleckém studiu BUBEC.                                                   

Vernisáž v sobotu 28. 10. 2017 ve 14 hod, výstava potrvá do 15. 11. 2017.

Atelier malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni existuje teprve šestým rokem, stejně, jako fakulta. Výstava v Bubci je jeho první větší představení v Praze. Budova plzeňské fakulty je koncipována jako velký otevřený prostor, který vytváří vizuální i fyzickou prostupnost mezi ateliery. Malířům vyhovuje kvůli intenzivnější vizuální inspiraci zabrousit občas do alternativního prostředí a tvůrčí pobyt v Bubci patří mezi ně. Studenti i s vedoucím atelieru sem přenesli svoje vize a semestrální projekty, které konfrontují se specifickým prostředím, nebo se jím inspirují.

V našem atelieru zastáváme malířské teze, které se snaží stimulovat vrozenou citlivost, vybudit schopnost vidění a uvažování v intencích malby, která je založena na výpovědní a emocionální funkci barvy. S malbou a obrazem pracujeme jako se samostatnými nositeli neverbálních sdělení. Zabýváme se základními principy malířské řeči a malířskými obsahovými vrstvami prostřednictvím většiny klasických médií i malbou transformovanou elektronickými médii a hledáním dalších možností využití nejnovějších technik a materiálů.

Vystavující studenti a pedagog:

Kristýna   Šraierová , Tereza Lišková, Evelína Vaněčková, Patrik Rutkovský,  Martin Prachař, Andrea Uhliarová, Alice Šamalíková, Fred Suja, Michaela Pavízová, David Simon, Sára Syslová, Thu Ha Le,  Alex Vido, František Felix a Aleš Ogoun.

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy