Úvodní stránka » studio BUBEC » Zdena Šafka | Mezi tkaním a malbou

Zdena Šafka | Mezi tkaním a malbou

24.6. - 12.9.2018, Vernisáž 24.6.2018 od 16:00

Otevřeno Po - Pá, 10 - 17

Zdena Šafka (*1953); absolventka textilního ateliéru VŠUP

 V její umělecké tvorbě se prolínají dvě hlavní oblasti – klasická malba a textilní tapisérie. Své schopnosti, cit pro kompozici, barvu a materiál pak uplatnila i mimo volnou tvorbu jako návrhářka a autorka divadelních kostýmů.

Výstava v galerii BUBEC, na které jsou zastoupené obě hlavní polohy, ukazuje, že přes odlišnost technik a 15letý rozestup mezi vznikem prvního a posledního vystaveného díla, jde o práce s výrazným prvkem kontinuity. Většina z nich již byla v minulosti vystavená (například gobelíny v Nové síni v roce 2003 a následně v několika evropských městech a v Pekingu; část obrazů pak v Galerii Václava Špály v roce 2017), ale právě v propojení stylizovaných „hlav" a motivů zčásti abstrahované přírody zcela zřetelně vystupuje cit autorky pro klid a harmonii. Zjednodušení výrazových prostředků vede ke koncentraci vnímání a vyvolání emocí.

Sama autorka řekla u příležitosti své výstavy Za tím v GVŠ: „Pro mě je stejně důležité, co je za obrazem, jaký pocit si odnese divák. Ve spojení s některým dílem to může být třeba dojem, že se tak někdy cítil nebo že na nějakém místě byl."

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy