Úvodní stránka » studio BUBEC » Výstava Pick´n´Mix

Vystavující umělci:

  • Michaela Fojtů -  aktuálně studuje v ateliéru intermédií Vladimíra Merty na plzeňské FDULS. Svou tvorbou často reaguje na prostor, jeho formy a jeho změny. Kombinací sprejů, pastelů a kříd vytváří různorodé tvarové a barevné kompozice. Intermediální tendence a nutnost tvořit prostorově ji dovedlo na roční stáž v ateliéru keramiky na pražské UMPRUM. 
  • Gabriela Prochazka  - Absolventka Fakulty umění a designu JE Purkyně v Ústí nad Labem obor Digitálních médií. Ve své tvorbě se věnuje především propojování umění a nových technologií. Často používá světelné zdroje jako nositele informace či narace. Klíčová je pro ni spolupráce s hudebníky na sound designu, který dále doplňuje a rozvíjí její instalace. Experimentuje i se zapojením tanečníků a performerů, se kterými vytváří světelně-hudební performance. V neposlední řadě se věnuje i světelnému aktivismu, například laserové nápisy na uhelné továrny.
  •  Martin Fischer  ve studiu používal hlavně listy, hlínu, papíry a dráty. Aktivizuje se v Ekobuňce AVU, Univerzitách za klima a Limity jsme my, studuje sochařství na AVU, animuje.
  • Adam Fejfar - student Akademie Výtvarného Umění v Praze. Pracuje v ateliéru figurálního sochařství
    pod vedením Vojtěcha Míči. V Bubci  se rozhodl využít prostoru, který umožňoval plné soustředění na portréty/osobnosti, jímž se chtěl věnovat. Pracoval jsem na portrétech Bedřicha Freusteina, Emila Kolbena a Hany Wichterlové do sochařské soutěže tří portrétů. Dále  pracoval na portrétech čistě z vlastního
    popudu. A to portrét Petra Rezka, Jazze Colemana, Václava Sokola a in memoriam Jana Sokola a Karla Vachka.
  • Philip Topolovac žije a pracuje v Berlíně, kde mimo jiné v roce 2007 založil s šesti dalšími umělci uměleckou iniciativu TÄT. Výstavní síň TÄT v ulici Schönhauser Allee je provozována jako galerie absolventů Univerzity umění Berlín. Ve svých dílech se zabývá „archeologií“ současného města.
  • Johannes Makolies je sochař žijící v Drážďanech vycházející ze streetové kultury. Ve svých sochách reflektuje urbánní prostředí s jeho typickou estetikou, včetně jeho omšelosti a zanedbanosti. S tím korespondují jeho oblíbené materiály industriální povahy, zejména beton a kov, které kombinuje s nalezenými objekty.

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy