Úvodní stránka » Vize 10,000 m2 kreativity

KDO JSME?

BUBEC, o.p.s. byla založená v roce 2000 sochařem Čestmírem Suškou, režisérem Janem Hřebejkem, hudebníkem Karlem Holasem, dramaturgem Martinem Velíškem a architektem Ivem Bílým s cílem oživit kulturní a komunitní život městské části Praha – Řeporyje a ovlivnit podobu zdejších veřejných prostranství. Hlavní náplní je provozování uměleckého studia BUBEC, které se nachází v bývalé skladové hale v této obci. U studia postupně vyrostlo dětské kreativní centrum baby BUBEC a komunitní zahrada BUBEC.

Naše hodnoty stojí na třech pilířích:

1. Uměleckou výjimečnost mezinárodního rezidenčního programu i veřejných výstupů dlouhodobě odborně zaštiťuje ak. soch. Čestmír Suška a Umělecká rada při Bubec o.p.s.

2. Revitalizace nevyužívaných ploch v MČ Praha-Řeporyje a aktivní zapojování místních obyvatel do komunitního a kulturního života je součástí projektu Vize 10,000 m2 kreativity, k němuž se vztahují veškeré aktivity BUBEC, o.p.s.

3. V neposlední řadě klademe důraz na vzdělávání a výchovu nejen dětí a mládeže a pomáháme jim rozvíjet jejich kreativitu a jedinečnost

Více o našich aktivitách se můžete dočíst na stránce O nás, kde jsou k dispozici i výroční zprávy BUBEC, o.p.s.

NAŠE VIZE: 10,000 m2 kreativity

Všechny aktivity BUBEC, o.p.s. směřují k naplnění Vize 10,000 m2 kreativity. Ambiciózní projekt revitalizace oblasti Prahy-Řeporyje si klade za cíl vytvořit víceúčelové kreativní prostředí, jehož program bude lákat návštěvníky z celé Prahy včetně okolních obcí. 

Urbanistická studie s garancí dlouhodobé udržitelnosti byla představena veřejnosti a schválena zastupitelstvem MČ Praha Řeporyje jako závazný materiál k rozvoji této oblasti.

V roce 2015 byla dokončena první ze čtyř fází projektu, a sice rekonstrukce samotného studia.

JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

 

 

 

for ENGLISH version click HERE

 

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy