Úvodní stránka » Tvůrčí pobyty

UVNITŘ / VENKU

společný tvůrčí pobyt v uměleckém Studiu Bubec v Praze-Řeporyjích

30.8. - 12. 9. 2021

Téma uvnitř / venku se dotýká obecných poloh introverze a uzavření oproti extroverzi a veřejné angažovanosti. Navazuje na současnou krizi a s ní spojenou otázkou – být raději uvnitř či venku? Jaká omezení a naopak výhody to s sebou přináší?  V uměleckých souvislostech řešíme vnitřní a vnější prostor uměleckého díla, vztahy mezi plastikou a architekturou, interiérem a krajinou.

Vaše tvorba může probíhat jak v hale uměleckého studia, tak v jeho okolí i přilehlé zahradě. Během pobytu budete sdílet pracovní prostor. Spolu můžete diskutovat o principech tvorby, tvořit odděleně i na společných projektech. Umělecké konzultace poskytnou zkušení a uznávaní umělci jako Čestmír Suška, Martin Petrl, Ivana Hanzlíková, Matouš Lipus, Aleš Novák. či Patrik Hábl.

V rámci soustředění se bude konat přednáška na téma umění v krajině od Dagmar Šubrtové, Marie Foltýnové i návštěva galeristy pracujícího s interiérovým prostorem – Jan Čejka Gallery.

Do historie i současnosti sochařské tvorby budete moci nahlédnout při návštěvě sochařského ateliéru "Kafkárna"  – ateliér sochaře Bohumila Kafky, ve kterém vznikala jezdecká Žižkova socha na vrch Vítkov, ale také socha Stalina. (přes Matouše Lipuse).

Studio je otevřeno 24 hodin denně, má k pracovnímu využití jak venkovní, tak vnitřní prostor a ke své tvorbě budete moci využívat veškeré prostředky studia, které je vybaveno základním nářadím a výrobním zařízením pro práci s kovem, dřevem, kamenem i ostatními materiály. Rezidenti mohou mezi sebou sdílet své zkušenosti a na konci pobytu představit vytvořená díla na výstavě Pic´n´Mix v prostorách Studia Bubec, která je doplněna workshopy, hudebními a divadelními vystoupeními. Materiál na tvorbu si rezidenti zajišťují sami – je možné vzájemné spolupráce a závěrečné společné instalace

Studio je situováno v blízkosti chráněného území Prokopské a Dalejské údolí a poskytuje klid k soustředěné práci. Centrum Prahy je však v dosahu městské hromadné dopravy za 30 minut.  Studio je vybaveno šatnou, kuchyní a sociálním zařízením a nabízí ubytování, které může být zajištěno ve venkovních buňkách, či blízkém penzionu nebo je možnost stanu na zahraně BUBCE. Ubytování v buňkách stojí 200 kč/noc, penzion 400/noc, ve vlastním stanu 100 Kč/noc.

O výběru umělců k rezidenčním pobytům rozhoduje Umělecká rada Studia Bubec.

Cena za celý pobyt je 3500 Kč za studio + ubytování.

Přihlášky posílejte na info@bubec.cz do 30. 6. 2021

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy