Úvodní stránka » Creative Bubec » příměstské tábory

Příměstské tábory 2022

Primestske tabor_plakat_creative bubec.jpg

Přihlášky ke stažení zde


Milí přátelé,

Rádi bychom Vám poděkovali za pomoc, podporu a zájem, který jste nám  věnovali v uplynulém roce. Do nového roku Vám přejeme hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a těšíme se na setkání v roce 2022.

Chystáme pro vás další letní Příměstské tábory 2022.

Lektorky Creative Bubec ještě neoprášili sníh ze štětců a už plánují letní příměstské tábory.

Srpen 2022 budeme organizovat tři turnusy pro všechny dětské, věkové kategorie.

Lektorka Šárka bude s dětmi „ Putovat do země nezemě“, Kristýna starším dětem nabídne třetí volně navazující tábor „ Obrazové optické experimenty“ a Terka se s dětmi pustí na pole prostorové tvorby, kdy děti čekají odvážně hravé „ Sochařské mazance“


Příměstské tábory 2021

Přhlášky zde

PRIMESTSKE TABORY_JPG.jpg

Navzdory koronaviru připravujeme ve Studiu Bubec příměstské tábory 2020:

PT 2020

Příměstský tábor s lektorkou Kristýnou

datum : 3. - 7. 8. 2020

věková skupina: děti od 7 let

TÉMA: OBRAZ JE HRA

Co všechno se stává obrazem? Jak obrazy vznikají? Co obrazy vyprávějí? Co by říkal Leonardo Da Vinci na obrazy Picassa? Realita, nebo abstrakce v obrazech? Budeme se ptát a nalézat odpovědi se stětcem v ruce. Prozkoumáme, co všechno jako štětec, nebo tužka může sloužit a čím vším se dají obrazy vytvářet.

Společně prožijeme chvíle plné výtvavrného experimentu. Všemu bude vládnout hravá obrazová abstrakce a prostor pro expresivní sebevyjádření.

Zkoumání uzavřeme vytvořením obrazové galerie, která bude vyprávět příběhy našich poznání.

Cena 2 800 Kč

Příměstský tábor s lektorkou Danielou (https://wnoozow.com, https://www.instagram.com/wnoozow)

datum : 17. - 21. 8. 2020

věková skupina: děti od 4 let

TÉMA : TEXTILNE ZVIERATKA

Hra bude hľadať v dieťati, odpoveď na otázku : Kto som v zvieracom svete? 

Pomôže nájsť zvieratko, s ktorým sa malý človiečik zosobňuje. Postupne sa naučíme ako si zviera vytvoriť, a ochočiť, a pracovať s jeho náladami. Celý Týždeň bude vyzerať nasledovne, ranná rozcvička, brainstormingová práca v skupine, obed, poobede sa zahráme hry na hľadanie individuality a by sme mohli vytvoriť charakter, na ktorom budeme pracovať na zrealizovaní jeho reálnej podoby. 

Tvoriť budeme za pomoci tradičných textilných  techník, kolovrátku, paličkovania, tkania, a plstenia. budeme si môcť vyskúšať rôzne prírodné materiály, oživíme a pridáme okrem vlnených materiálov aj na ďalšie aby sme zistili s čím všetkým sa v prírode dá pracovať. Hra má okrem remeselného aj psychologický dosah: a cieľom je naučiť dieťa pracovať s emóciami.

Tábor může probíhat i v českém jazyce.

Cena 3000 Kč

Příměstský tábor s lektorkou Šárkou a Terezou

datum : 24. - 28. 8. 2020

věková skupina: děti 4 - 12 let

TÉMA : CESTA ČASEM

I přesto že naší konečnou zastávkou bude Pravěk, čas dinosaurů a hmyzu nevídaných rozměrů, byla by škoda nezastavit se a nechat si ujít, jak to u nás vypadalo za doby Karla IV. Nebo se nechat pohltit atmosférou starověkého Egypta, seznámit se s Kelty zkusit si žít jako Asterix a Obelix, nebo malovat na zdi jeskyní spolu s lovci mamutů… Tak neváhejte a připojte se k naší výpravě do hlubin času a zažijte s námi spoustu dobrodružství.

Cena 2 800 Kč

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE


Příměstské tábory: prázdniny 2019

 

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Jako každý rok se v roce 2019 v studiu Bubec budou konat letní příměstské tábory a to v následujících termínech:

22. 7. - 26. 7.

Téma "Navrat do Buducnosti" - pomocí historických nástrojů (kolovrátku, tkací rámy) a techniky (ruční šití, tkaní, felt) připraví děti od vlastního oblečení až po vyrobení textilních instalací, které bude připomínat male textilní město.

Lektorka: Daniela Danielis ze studia WNOOZOW

29. 7. - 3. 8.

Téma "Loutky" - Ponořte se do světa pohádkových postav, vyrobte si loutku a příběhů. Tábor trvá až do soboty, bude se v Bubci přespávat z pátku na sobotu a v sobotu děti předvedou divadlo.

Lektorky: Martina VikováArjana Shameti

26. - 30. 8.

Téma "H2O" -  voda a vše s ní spojené

Lektorka: Monika Urbášková

V jednání je ještě jeden termín 19. – 23. 8.

Nyní děláme plakátek se všemi podrobnými informacemi.

Ale už se můžete hlásit na mail: jarka@bubec.cz


Z historie:

Jarní prázdniny 13-14. 2. 2019 - příměstský tábor

Téma: Zima

Budeme zkoušet různé výtvarné techniky spjaté se zimou. Půjdeme i do terénu. Budeme hledat jak zima umí ozdobit přírodu. A zkusíme si rozdělat oheň, abychom se zahřáli a vyrobili vlastní uhlíky, se kterými se dá také tvořit.

Lektorka: Monika Urbášková

Pro koho: 4 - 12 let

Kdy: 13. 2. a 14. 2. od 9:00 do 16,30. Děti můžete přivést mezi 8,30 a 9,00 a vyzvednout si je mezi 16,30 a 17,00.

Kde: Studio Bubec, Tělovýchovná ulice 748, Praha – Řeporyje

Cena: 600 Kč (500 Kč pro účastníky celoročních výtvarných kurzů)

Stravování: svačinky vlastní, oběd vlastní (i s příborem) nebo za příplatek 80Kč (je nutné nahlásit předem). Pitný režim zajištěn, možnost doplnění vody a uvaření čaje.

S sebou: termoska nebo nádoba na pití, přezůvky a oblečení vhodné na ven.
Jak se přihlásit? Pro více informací a přihlášení do kurzů kontaktujte Jarka Janíčková - jarka(at)bubec.cz, tel.: 731863736


Pololetní prázdniny 1. 2. 2019 - příměstský tábor

Téma: Masopust

Milí rodiče, pololetní prázdniny jsou tady a vy bohužel musíte do práce? Přemýšlíte, kde budou vaše děti a co zajímavého by mohly dělat? Ve studiu Bubec jsme pro ně připravili jednodenní výtvarnou dílnu.

Tématem bude blížící se masopust. Co to vlastně je ten masopust Povíme si proč a jak se slavil. Ukážeme si fotky masek z různých oblastí pro inspiraci. Budeme tvořit vlastní masky, zpívat masopustní písně a nakonec se vydáme na průvod okolo studia. 

Lektorka: Monika Urbášková

Kdy: pátek 1.2.2019 od 9:00 do 16,30. Děti můžete přivést mezi 8,30 a 9,00 a vyzvednout si je mezi 16,30 a 17,00.

Pro koho: dílna pro děti ve věku 4 – 12 let, max. počet dětí 8.  

Cena: 500 Kč (450 Kč pro studenty výtvarných kurzů v Bubci)

Stravování: svačinky vlastní, oběd vlastní (i s příborem) nebo za příplatek 80Kč (je nutné nahlásit předem). Pitný režim zajištěn, možnost doplnění vody a uvaření čaje.

S sebou: termoska nebo nádoba na pití, přezůvky a oblečení vhodné na ven. Hudební nástroje vítány.

Kde: ateliér v sochařském studiu Bubec, Tělovýchovná ulice 748, Praha – Řeporyje

Jak se přihlásit? Pro více informací a přihlášení do kurzů kontaktujte Kristinu Němcovou: kristina@bubec.cz, 605276243

O lektorce Monice:

Od malička jsem si kreslila návrhy oděvů a tak jsem měla jasno, že budu studovat návrhářství. To se také později stalo. To mě ovšem dále zaválo k divadlu a mezitím také ke studiu výtvarné výchovy na pedagogické fakultě. V současné době se snažím kombinovat své dosavadní zkušeností jako scénografka na volné noze, průvodkyně v lesní MŠ a lektorka výtvarných kurzů. Spojení práce s dětmi a výtvarnem mi přináší velkou radost.


příměstské tábory: prázdniny 2018

Tábory se nám plní. Kdo si chce zajistit místo, ať se hlásí:)!

Ještě máme volná místa na těchto táborech:

Informace a přihlášky:

Monika Urbášková
+420 799795134
PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE.

Daniel Suška

Nikdy jsem se neřadil k sochařům nebo malířům atd../, ale tvořím, experimentuji a zkoumám nové postupy a technologie v umění a designu. Studoval jsem u Prof. Tröstera, kurátorství a scénografii. V současné době se zabývám tiskem z vody. Rád bych to naučil děti na mém Pirátském táboře. Je to fascinující, ale přitom tak jednoduché! V Bubci jsem působil tři roky jako lektor výtvarných technik.

Tereza Čechová

Tereza má s prací s dětmi bohaté zkušenosti. Na střední pedagogické škole (obor lyceum) byla seznámena nejen s teorií ale i s praxí. Dostala se tak například do výchovného a vzdělávacího centra pro zdravotně postižené děti a mládež (fyzicky i psychicky). Mezi další mimoškolní zkušenosti patří pracovní výpomoc v domově se zvláštním režimem na pozici terapeuta, dále pozice vedoucí na na letním táboře určeném pro osoby s mentálním postižením.Co se týče zkušeností s dětmi předškolního věku působila Tereza jako vedoucí rytmicky-tanečního kroužku v Mateřské školce v Olomouci. S dětmi školního věku se pravidelně setkávala na letních táborech, kde opět působila jako vedoucí. Mezi Terezy silné stránky patří hra na kytaru, zpěv, herecké nadání a divadelní cítění. Společně s Karolínou tvoří nerozlučnou dvojici, které se nuda vyhýbá obloukem.

Karolína Hejlová

Karolína je studentkou oboru Učitelství estetické výchovy pro střední školy, nicméně zkušenosti má především s dětmi předškolního a školního věku do patnácti let. V současné době působí v lektorském oddělení v Muzeu Kampa a jako animátorka v restauraci SOHO. Jako vedoucí má za sebou několik turnusů táborů BAVI nebo koňských táborů Léto s koňmi. Mimo tyto aktivity vyučovala Karolína od svých šestnácti let street-dance v podobě workshopů na různých místech České republiky nebo na ZUŠ Valašské Meziříčí. Mezi její silné stránky patří tanec a hra ba housle. Společně s Terezou tvoří nerozlučnou dvojici, které se nuda vyhýbá obloukem.

Monika Urbášková

Od malička jsem si kreslila návrhy oděvů a tak jsem měla jasno, že budu studovat návrhářství. To se také později stalo. To mě ovšem dále zaválo k divadlu a mezitím také ke studiu výtvarné výchovy na pedagogické fakultě. V současné době se snažím kombinovat své dosavadní zkušeností jako scénografka na volné noze, průvodkyně v lesní MŠ a lektorka výtvarných kurzů. Spojení práce s dětmi a výtvarnem mi přináší velkou radost.

Kontakt na lektory:

Karolína Hejlová: karolina.hejl@gmail.com
Monika Urbášková: monika@bubec.cz

   

  

Táborový řád

 Náplní Příměstského tábora je nejen zajištění pohlídání dětí v pracovní době rodičů, ale také zajistit dětem příjemné trávení prázdnin s prima partou a bohatou programovou nabídkou, a to především v oblasti výtvarné výchovy, vzdělávání a kultury. Tvoření bude proloženo pohybovými aktivitami.

 Účastníkem tábora je každý, kdo se účastní jakékoliv aktivity spojené s realizací tábora: děti, vedoucí, instruktoři, dobrovolníci, zdravotník.

 Rámcový program tábora je připraven před zahájením tábora s tím, že denní program může být změněn dle rozhodnutí hlavního vedoucího tábora (s přihlédnutím k počasí, únavě dětí,…).

 O děti se budou starat a program zajišťovat zkušení instruktoři.

 Pro účast na táboře je nutné Prohlášení o bezinfekčnosti, Prohlášení zákonného zástupce k odchodu dítěte z tábora a kopie kartičky pojištěnce, které zákonný zástupce odevzdá první den konání příměstského tábora hlavnímu vedoucímu ihned po příchodu na místo srazu (Smíchovské nádraží nebo Sochařské studio Bubec).

 Každý den bude zakončen rozpravou o náplni dalšího táborového dne.

 Lektor přebírá za děti odpovědnost v okamžiku předání dítěte rodičem a odpovědnost končí zpětným předáním dítěte rodiči.

 Na příměstský tábor nosí děti pouze věci potřebné k účasti na něm. Je jim zakázáno nosit a používat věci, které by mohly ohrozit zdraví, způsobit úraz nebo ohrožovat mravní výchovu dalších dětí (především zbraně, návykové látky apod.). Cenné věci (šperky, mobilní telefony apod.) si děti na tábor berou na vlastní nebezpečí, v případě ztráty za to organizátor ani lektoři nenesou zodpovědnost.

Dětem, které mají dietu, ohřejeme jídlo z domova (nezapomeňte i na dopolední a odpolední svačinku).

 Po celou dobu pobytu na táboře je všem účastníkům zajištěn dostatečný přísun tekutin, ať se budou nacházet v areálu sochařského studia Bubec nebo na kterémkoliv výletu.

 Součástí programu je i polední klid.

 Táboru se mohou zúčastnit pouze děti zdravé. Pokud se v průběhu dne vyskytnou jakékoliv zdravotní problémy, vedoucí tábora vyrozumí rodiče, kteří si dítě vyzvednou a převezmou do vlastní péče.

 V případě jakýchkoliv zdravotních problémů první pomoc poskytne zdravotník (proškolený instruktor), při větších komplikacích bude okamžitě přivolána první pomoc a postižené dítě bude přepraveno do nemocnice. Vedoucí (instruktor) o zranění ihned vyrozumí organizátora, zdravotníka a rodiče dítěte.

S ohledem na nový zákon č. 372/2011 Sb. je zákonný zástupce povinen být v době pobytu dítěte k zastižení na mobilním čísle, které uvedl v přihlášce. V případě nedostupnosti předloží rodič předem podepsaný souhlas o případném ošetření jejich dítěte.

 Rodiče jsou povinni nahlásit vedoucímu tábora jakékoliv změny, které se přes noc udály a mohly by ovlivnit chování či zdravotní stav dítěte (úmrtí v rodině, očkování, štípnutí hmyzem,…).

 V případě, že dítě nebude moci z důvodu nemoci na tábor vůbec nastoupit, bude rodičům na základě prokazatelných skutečností (doložení lékařského potvrzení do 5-ti dnů) vrácen účastnický poplatek ve výši 100 %.

 Pokud dítě odhlásíte týden a více před nástupem na příměstský tábor, vracíme celou zaplacenou částku. Pokud dítě odhlásíte 3 dny před nástupem na příměstský tábor, vracíme 50% z uhrazené částky. V případě, že odhlásíte dítě později než je 24 hodin před nástupem na příměstský tábor, storno poplatek je 100% celé částky. Pokud doložíte potvrzení od lékaře, celá částka se Vám vrátí.
Děkujeme za pochopení.

 V případě, že dítě onemocní během tábora a nebude se moci tábora dále účastnit, náleží rodičům 50% z poměrné části účastnického poplatku. Tato poměrná část se vypočte jako poměr mezi dny, které se již uskutečnily a dny, které zbývají do ukončení tábora.

 Zaplacením účastnického poplatku se rodiče zavazují dodržovat tento táborový řád, se kterým byli seznámeni.

V Praze dne 1. 7. 2014

 

 

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy