Úvodní stránka » rezidenční program

NABÍDKA INDIVIDUÁLNÍCH A SKUPINOVÝCH REZIDENCÍ VE STUDIU BUBEC

For English text see Residency program

 

Studio Bubec, založené sochařem Čestmírem Suškou v roce 2000, poskytuje prostor k tvorbě výtvarným umělcům všech oborů. Konají se zde jednotlivé výstavy, přehlídky Art Safari a Pick´n´mix, hudební a divadelní představení, workshopy a semináře. Díky své poloze na okraji Prahy spojuje výhody venkova (klidné neformální prostředí, blízkost chráněné krajinné oblasti Prokopské a Dalajské údolí) a města – městská hromadná doprava umožnuje půlhodinový přesun do historického centra Prahy a středu kulturního dění.

Historie

Studio Bubec založil sochař Čestmír Suška 7.3. 2000 s pomocí několika přátel, kteří žijí v Praze – Řeporyjích: režisér Jan Hřebejk, hudebník Karel Holas, dramaturg Martin Velíšek a architekt Ivo Bílý.

Řeporyje jsou historická obec, založená počátkem 12.století, v níž se mísí starobylé budovy s moderním rytmem současnosti. V druhé polovině 20.století se obec stala součástí města Prahy. Na pozemku, kde dnes studio stojí, bývala cihelna. V roce 1970 na něm byla vybudována skladová hala podniku Domácí potřeby Praha a skladovaly se v ní kuchyně pro obchodní domy Prior. V 90tých letech se v hale proháněly motokáry a v roce 2000 ji zakoupil Čestmír Suška a zkolaudoval na sochařské studio.

Prostor a vybavení

Studio Bubec má rozlohu 1200 m2 a leží na pozemku 3000 m2. Pro rezidenty je vybaveno šatnou, kuchyní a sociálními zařízením a WIFI připojením a je pro rezidenty otevřeno 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Může zde pracovat současně osm umělců ve 2–12týdenních rezidenčních pobytech. Každý rezident má vyhrazen potřebný pracovní prostor cca 75 m2 v otevřeném prostoru studia a je možné využívat i venkovní zpevněnou plochu na pozemku studia.
Studio je vybaveno základním nářadím a výrobním zařízením pro práci s kovem, dřevem, kamenem i ostatními materiály, včetně zdvihacích zařízení až do váhy 3t, které mohou rezidenti využívat. Základní ruční nářadí je dostupné zdarma, elektrické nářadí a speciální zařízení je možno ve studiu pronajmout. Materiál si účastník rezidence zajistí na vlastní náklady. Umělci mohou využívat možnost jednorázové konzultace s etablovanými českými umělci, kteří ve studiu pracují (Čestmír Suška, Martin Pertl) nebo s technickými pracovníky studia. Rezident může požádat o zprostředkování konzultace své práce ve studiu vybraného kurátora.

 

Podmínky a výstupy:

O výběru umělců k rezidenčním pobytům rozhoduje Umělecká rada studia. Cena 4týdenního pobytu ve studiu včetně ubytování v dvoulůžkových pokojích je EUR 1200. Možnost příplatku za jednolůžkový pokoj v penzionu za EUR 300 na 4 týdny. Umělecká rada studia rozhoduje o přidělení omezeného počtu plných nebo částečných stipendií k uhrazení poplatku za pobyt ve studiu. Rezidenční pobyt je možné financovat i prostřednictvím dalších grantů – například Mezinárodního visegrádského fondu, nebo ve spolupráci se zastupitelstvími a kulturními středisky jednotlivých zemí.

Rezidenti mohou mezi sebou sdílet své zkušenosti a na konci pobytu představit vytvořená díla na výstavě Pic´n´Mix v prostorách Studia Bubec, která je doplněna workshopy, hudebními a divadelními vystoupeními. Během rezidence očekáváme spolupráci rezidenta na minimálně jedné veřejné nebo vzdělávací akci, formou veřejné prezentace jeho tvorby, veřejné diskuse nebo workshopu.

Vedle individuální rezidence je možné uskutečnit skupinový pracovní pobyt například ve spolupráci s uměleckými školami. Při skupinovém pobytu činí cena na rezidenta 20 EUR/den včetně ubytování.

 

Přihlášky

Přihláška musí obsahovat CV (životopis), resumé výstav a krátký popis záměru, který chce rezident ve studiu realizovat. Dále nejvýše 10 ukázek dosavadní tvorby a seznam zasílaných fotografií. Všechny materiály posílejte prosím emailem na adresu info@bubec.cz, kde zároveň můžete obdržet další informace.

Další informace:

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy