Úvodní stránka » Zahrada » Řeporyjská stezka

Řeporyjská stezka vás zavede do zákoutí městské části i do okolní přírody. Na několika kilometrech vám představí zajímavá díla předních českých a zahraničních umělců.   

Co vás čeká?

Na Řeporyjské stezce si můžete prohlédnout více než 20 uměleckých děl umístěných ve veřejném prostoru MČ Praha Řeporyje a v blízkém okolí. Některé díla si můžete i osahat a vyzkoušet. To ocení především děti...Co se takhle sklouznout po netradiční skluzavce nebo vylézt na "pletenou" rozhlednu?

Pro koho?

Rodiny, cyklisté, školy a školky, výletníci...jste vítáni. Procházku si můžete zpestřit návštěvou galerie Bubec, opékáním na zahradě nebo něčím dobrým v místní restauraci a cukrárně.

Komentované procházky?

Zajímavá součást výuky pro žáky a studenty ZŠ, SŠ, ale i pro děti z MŠ. Netradiční formou přiblíží umění ve veřejném prostoru. Dle zájmu můžeme připravit i výtvarný workshop. Pro více informací kontaktujte info@bubec.cz.

Kde začít?

Začít procházku můžete kdekoli, doporučujeme však jako první bod zvolit zahradu Bubec. Tabule s tištěnou mapou jsou umístěny právě v prostorách zahrady a na Řeporyjském náměstí. Mapu si můžete prohlédnout také na tomto webu.


O projektu

Vize projektu Řeporyjská stezka

Projekt se zaměřuje na podporu kulturního a komunitního života MČ Praha Řeporyje. Zábavnou formou přibližuje umění ve veřejném prostoru, má kulturně vzdělávací charakter a přispívá ke svébytné identitě Řeporyjí jako takových.

Cílem projektu je představit veřejnosti kulturní artefakty MČ Řeporyje a blízkého okolí.

Řeporyjská stezka byla vytyčena týmem Bubec za podpory MČ Praha - Řeporyje.

Více informací získáte na: https://reporyjskastezka.webnode.cz/

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy