Úvodní stránka » studio BUBEC » re:architekti - Architektonická koncepce obce

Dialogy s historií s architektem Ondřejem Synkem, atelier re:architekti

18.10. 19:00 ve studiu BUBEC

Uvažujeme o městě jako o celku. Nelze oddělovat úvahu o jeho budoucím rozvoji od úvahy o podobě veřejných prostranství. Nelze navrhovat bez znalosti života v něm. Podstatné nemusí být na první pohled vidět. Architektonická koncepce jako příručka pro rozvoj města.

-          další pokračování pásma Dialogy s historií - přednášek o architektuře, připravené speciálně pro řeporyjskou veřejnost, tentokrát s hostem architektem Ondřejem Synkem z atelieru re:architekti.

-          autorkou pásma je architektka Michaela Zucconi (t.č. pracuje jako architekt v AP atelieru Josefa Pleskota), která ho realizuje s přesvědčením, že zvýšením povědomí o tvorbě, vztazích a působení architektury na člověka u široké veřejnosti, se také plošně zlepší prostředí, ve kterém žijeme. Architekti pouze reagují na zadání a požadavky investorů. Jde tedy o to mít dobrá zadání.

-          prostřednictvím prezentace podařených realizací přímo jejími autory se snaží inspirovat a podat důkaz, že každé historické období nechává v prostoru svůj otisk a ten je odkazem do budoucna. Záleží na dnešní společnosti, jaké prostředí si vybuduje pro sebe a další generace.

Odkaz na FB: https://www.facebook.com/Dialogy/?ref=aymt_homepage_panel

"Dialogy s historií koncipuje autorka tohoto projektu arch. Michaela Zucconi jako platformu pro dialog mezi veřejností na jedné a architekty nebo památkáři na druhé straně. Projekt se zakládá na pořádání přednáškových cyklů v českých a moravských městech a již dnes budí u veřejnosti velký zájem. To se mi zdá být velmi vítané; k slabinám architektonické tvorby i památkové péče totiž patří právě fakt, že obě tyto "instituce" nevysvětlují dostatečně veřejnosti svůj smysl a své záměry a nevstupují s touto veřejností do trvalé a otevřené debaty. Projekt Dialogy s historií si klade za cíl napravit aspoň do jisté míry tento deficit."

Prof.PhDr. Rostislav Švácha, CSc.

V Praze 27.11.2015

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška