Úvodní stránka » Zahrada » Pro školy

Pro školy

 

Sbírej, nevyhazuj a tvoř!

Sochař Čestmír Suška, zakladatel studia Bubec, své sochy vytváří ze starých nepoužívaných zrezivělých cisteren. Pojďme se společně na jeho sochy podívat, prozkoumat například jeho kavárnu z cisterny, vystoupat nahoru zrezivělou rozhlednou, ale hlavně se jeho tvorbou inspirovat. Věcem, které bychom vyhodili či je nepoužíváme, můžeme vdechnout druhý život. Máte doma kartony od mléka či džusu, plastové PET láhve, stará trička, CDčka, ruličky od toaletního papíru..? Tyto věci nevyhazujte, sbírejte je a přineste je s sebou na dílnu! Uvidíte, co všechno z nich dokážeme vykouzlit. Třeba novou peněženku, náramek či náušnice a také společnou sochu!

Květy i plevel v koláči i na koláži!

Na společné procházce Prokopským údolím poznáme, co vše je kolem nás k jídlu. Obyčejný plevel roste všude kolem nás – podél chodníků, na loukách či polích. Lze z něj připravit výborný salát i koláč a navíc je plný vitamínů! Pod vedením lektorky děti jedlý plevel ochutnají a vytvoří si svůj vlastní herbář. Z nasbíraných (ne)obyčejných rostlin vytvoříme na Zahradě Bubec vlastní autoportrét po vzoru umělce Arcimbolda. Ten následně rozpohybujeme do krátkého animovaného filmu. Chutný plevel po výtvarném řádění nevyhodíme, ale každý si z něj vytvoří vlastní výborný slaný koláč!

Cena: od 85 Kč za osobu, doprovod zdarma.

Objednávky na: jarka@bubec.cz.

Dlouhodobá spolupráce se školami - program Za(hra)dou

  • pro ZŠ a MŠ
  • Zážitkovou a hravou formou budeme zkoumat okolní svět, vytvářet a učit se přírodu respektovat. Naučíme se v přírodě i sami orientovat. Program probíhá na Zahradě Bubec, ale i v nedalekém Dalejském a Prokopském údolí.
  • Program může být po konzultaci s učitelem zaměřen i na konkrétní téma probírané ve výuce.
  • Program navazuje na RVP - člověk a jeho svět, výtvarná výchova, člověk a svět práce

Témata dalších workshopů:

  • 1. výroba společného zahradního truhlíku - pomalování truhlíku, osázení, vytvoření hlídačů truhlíku- postavičky
  • 2. přírodní materiál v tvorbě mladých umělců -  Z čeho se dříve vytvářely barvy? Na co se malovalo? Sami si nasbíráme materiál, vytvoříme přírodní barvy a s nimi poté namalujeme naší podobiznu na kus dřeva.
  • 3. výlet do daléké historie / prehistorie - zkamenělá zvířátka v přírodě? Kde se tam vzali? Sami si nakonec vytvoříme odlitek pohádkového zvířátka a umístíme ho do zahrady jako poselství budoucím generacím!
  • 4. Lovci a Sběrači - Kdy a kde sbírat bylinky, rostlinky či různé plody? A co pak s nimi?

Více informací na: jarka@bubec.cz

 Akce pro družinu či školní akci

  • zahradu je možné využít k vlastní školní akci a programu
  • cena: 400 Kč za hodinu

Objednávky na: jarka@bubec.cz

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy