Úvodní stránka » studio BUBEC » Michal Škapa: Vrakáč (23.4.-30.5.2016)

MICHAL ŠKAPA: VRAKÁČ (23.4.-30.5.2016) v galerii BUBEC

vernisáž v sobotu 23.4. ve studiu BUBEC od 18h - v návaznosti na program otevírání zahrady BUBEC

Michal Škapa navazuje na svojí předešlou tvorbu prezentovanou v rámci Art Safari. Spolupráce se studiem Bubec vznikla díky muralu na přilehlé zdi, kde je dodnes k vidění kompozice z vraků aut. Další etapou byla v Řeporyjích tolik populární instalace Exoskelet - socha ze skeletů aut. Autor vystavuje část svého díla, která zobrazuje svět vrakovišť, zapomenutých míst a krajin zasažených katastrofou. To hraje na určitou apokalyptickou strunu, ale zároveň odráží I fascinaci tím, co dokáže člověk vyrobit a nahromadit.

Michal Škapa (nar. 1978) je neodmyslitelnou součástí fungování pražské umělecké a streetartové scény. Dlouhodobě přispívá k její životaschopnosti nejen jako výkonný umělec, ale také jako realizátor množství grafických návrhů knih, katalogů, plakátů.

Pracuje v rozlišných médiích a formátech od realizace nástěných maleb - muralů, akrylové rukopisné abstrakce, airbrushové figurativní kompozice, až po site-specific instalace a prostorové objekty.

Prezentoval Českou republiku na výstavě v EXPO 2010 v Šanghaji, vystavoval v řadě prestižních galerií (GHMP, Mánes, DOX, Trafačka, Gask v Kutné Hoře, GAVU v Chebu).

Na podzim 2014 realizoval velkou samostatnou výstavu Graffoman v pražské The Chemistry Gallery. V roce 2015 uspořádal výstavu Post–Apo, kde hledal se svým kolegou Ondřejem Vyhnánkem možnosti současné civilizace, procesy, které směřují a řídí globální vývoj nad rámec lidské civilizace. Nedávno dokončil jako grafik knihu o umělecké skupině Trafačka, s kterou je v úzkém spojení. Je zakladatelem sítotiskové dílny Analog!Bros a blízkým spolupracovníkem labelu BiggBoss.

http://www.834.cz

fotogalerie k výstavě

článek o výstavě na celebritytime.cz

Rozhovor z roku 2015 (Revue Art): http://www.834.cz/pub/skapa-revueart.doc

Portfolia: http://www.834.cz/pub/tron-xdog-postapo.pdf (projekt Post–Apo 2015)

http://www.834.cz/pub/michal_skapa_muraly.pdf (realizace ve veřejném prostoru)

http://www.834.cz/pub/gr-man.pdf (dílo z výstavy Graffoman 2014 a z poslední doby)

http://www.834.cz/pub/grrrafika.pdf (grafické listy - převážně sítotisk)

http://www.834.cz/pub/00-nic.pdf (dílo z předchozího období)

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška