Úvodní stránka » studio BUBEC » Katarína Hudačínová | Walls of Montemore

Katarína Hudačínová | Walls of Montemore

Vernisáž výstavy 24. 6. 2017 od 17.00 v galerii Bubec. 

Vznik díla se váže k městečku Montemore o Novo v Portugalsku, kde jsou fasády a interiéry budov obložené glazovanými kachličkami – azulejos, které mluví narativními motivy o historii místa. Jejich dekorativní geometrické vzory převážně modro-bílé glazury dominuji v prostředí typické portugalské architektury.

Působivá, precizní a inspirativní práce předků a význam jejího udržování jako artefaktu vizuální paměti, se staly tématem pro vlastní tvorbu na rezidenci Regular line. Záměrem umělkyně bylo opětovně procítit, upřít pozornost na něco, co existuje, ale může být prohlížené, a vyzvednout momenty a jevy týkající se tohoto místa.

Zapojením se do samotné výroby glazované keramiky získala Hudačínová zkušenosti s autentickým materiálem. Východiskem pro keramické objekty se stala intuitivní automatická kresba, vytvářející hmatatelné komentáře a zároveň materiálovou kontinuitu s anticipovanými motivy keramických zdí na fotografiích. Jejich přetvářením do prostorového objektu autorka odkazuje na jejich obsah. Integrální součástí díla je i hledaní vnitřních souvislostí jednotlivých fragmentů při tvorbě instalací z fotografických objektů a keramických kreseb.

trvání výstavy do 23. 7. 2017

Otevírací doba galerie BUBEC: Pondělí–Pátek 9.00 –17.00

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška