Úvodní stránka » studio BUBEC » Festival m3 / Umění v prostoru – výzva v r. 2017

BUBEC o. p. s. vyzývá umělce k podání přihlášek k účasti na letošní výstavě děl ve veřejném prostoru, ve dnech 1. 6.–30. 9. 2017.

Festival m3 / Umění v prostoru 2017 navazuje na tradici výstavy a uměleckého festivalu Art Safari, které jsou pořádány studiem BUBEC v pražských Řeporyjích již od roku 2000. Cílem výstavy je rozšíření působení uměleckého studia BUBEC za hranice své lokality, tedy MČ Praha-Řeporyje. Neméně důležitou motivací je snaha zúročit letité zkušenosti umělců spolupracujících se studiem BUBEC s revitalizací veřejných prostranství a snaha nabídnout umělcům možnost veřejné prezentace.

Festival m3 / Umění v prostoru 2017 bude zahajovacím ročníkem pravidelného uměleckého festivalu ve veřejném prostoru Prahy. V programu tohoto festivalu budou instalace uměleckých objektů ve veřejném prostoru, performance, výstavy, diskuse a semináře a doprovodný program zahrnující hudební a divadelní představení. Vystavující umělci budou vybíráni Uměleckou radou studia BUBEC sestavenou z kurátorem pověřených odborníků z oblasti umění, architektury a urbanismu. Umělci budou vystavovat díla speciálně vytvořená pro tuto výstavu, která mohou vzniknout buď v rámci rezidenčního programu ve studiu BUBEC, nebo budou dopravena z ateliérů umělců přímo na místo instalace.

Studio BUBEC na vybrané lokality v Praze umístí díla 10 českých a mezinárodních umělců s důrazem na oživení kulturně-komunitního života prostřednictvím intervencí do veřejného prostoru. Jde nám hlavně o kultivaci veřejných prostranství hl. m. Prahy, prezentaci nejaktuálnějších trendů v oblasti současného umění pro nejširší veřejnost a zvýšení povědomí o nutnosti rozvoje urbanismu a umění ve veřejném prostoru s ohledem na nejaktuálnější trendy v této oblasti.

Možnost zúčastnit se výstavy mají i umělci, kteří mají zájem být součástí rezidenčního programu studia BUBEC. 5 umělců bude vybráno na 6-týdenní rezidenci, v průběhu, které vytvoří dílo přímo pro účely výstavy. Rezidenční pobyt zahrnuje:

  • Ubytování a pracovní prostor ve studiu BUBEC
  • fixní příspěvek na materiál ve výši 500 €
  • fixní příspěvek na výlohy spojené s rezidencí ve výši 500 €/6-týdnů

Přihlášky (CV s kontaktními údaji) a návrhy zamýšleného projektu ve formě stručného popisu a doprovodného vizuálního materiálu posílejte v elektronické podobě na e-mail info@bubec.cz, a to nejpozději do 31. 12. 2016. V přihlášce prosím zdůrazněte, jestli má dílo vzniknout v průběhu rezidenčního pobytu, anebo je již k dispozici.      

Z přihlášek vybere Umělecká rada studia BUBEC účastníky výstavy. Výsledek výběrového řízení bude oznámen všem autorům do 15. ledna 2016.                

Umělecká rada studia BUBEC pracuje ve složení Ivana Hanzlíková (předsedkyně), Michal Fischer, Daniela Kramerová, Martin Pertl, Čestmír Suška, Nicole Taubinger a Diana Winklerová. Kurátory výstavy jsou Daniela Kramerová a Radek Wohlmuth.

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy