Úvodní stránka » studio BUBEC » DADA je co?

Dadismus "pohledem odjinud"

II. z cyklu přednášek Kaitlin a Scotta Andrews / 19. 4. v baby BUBCI - od 18:30 

Americká kunsthistorička Caitlin Andrew se se svým manželem Scottem v úterý 19.04.2016 od 18:30 budou opět věnovat umění.

Tentokrát v prostorách baby BUBCE na Řeporyjském náměstí proběhne přednáška na téma DADA. Ačkoli je zde řeč o přednášce, více než o strohou akademickou lekci, se můžete těšit na příběhy umělců, vyprávění o vyvěrtající historii velmi vlivného, revolučního avangardního uskupení. Scott se zaměří konkrétně na bod zrodu Dadaismu v Curychu, protože dle historiků, je rovněž zrodem celého moderního umění.

Víte co se stalo? Proč byl DADAismus pokládaný za antiumění, negativní či nihilistické hnutí? 

Šokující, fascinující i tragické příběhy s komickým pozadím nejen o práci, ale i životě, vizích a vztazích dadaistických umělců jako byl Emmy Hennings, Hugo Ball, Hans (Jean) Arp a Sophie Taeuber (Tauber-Arp), takové budou odpovědi na otázku "co je to DADA?". 

Přijít si je můžete poslehnout zdarma v angličtině s českým simultálním překladem. 

Každý je vítán!

Facebook event

//

DADA (or Dadaism): what is it? Many scholars consider it to be the most influential and revolutionary avant-garde movement in the history of modern art, but others condemn it as negativistic, nihilistic, even anti-art.

While the movement as a whole is far too large and complex to fully address in a single evening, Scott Andrews will be giving a presentation on the Zurich branch of Dada -- where most historians say it all began. Scott will focus primarily on the lives, works, ideas, and relationships between participants Emmy Hennings, Hugo Ball, Hans (Jean) Arp, and Sophie Taeuber (Tauber-Arp).

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška