Úvodní stránka » studio BUBEC » BUBEC Pick'n'Mix
BUBEC Pick'n'Mix

BUBEC Pick 'n' Mix je série jednodenních výstav rezidenčních umělců studia BUBEC, která nabízí divákům možnost vidět umění v jeho přirozeném prostoru, kde se přímo vyvíjí, a umělcům nabízí jedinečnou networkingovou platformu. Jde tedy o akci, která propojuje rezidenční a výstavní program studia BUBEC a zaměřuje se nejen na prezentaci, ale i na samotný vznik uměleckých objektů a podporu původní umělecké tvorby. 

V rámci Pickˈnˈ Mix 23. 9. 2017 představí svoji tvorbu rezidenční umělci z Německa, Ameriky i České republiky. Skupinová výstava nabídne malbu, instalace i performance. Výstavu doplní bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi.

Ya Wen Fu a Stefan Schwarzer jsou dva němečtí umělci, kteří se do Bubce dostali díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti. Ya Wen se zabývá hlavně instalací a performancí a na této výstavě nabídne spojení obou v projektu Aiming, but where to. (Mířit, ale kam). Stefan v průběhu 6 týdnů zkoumal Prahu všemi smysly kromě zraku a diváci uvidí několik sérií kreseb na tému Blind in Prague (Poslepu v Praze), kdy se spoléhal hlavně na opis prostředí dalšími lidmi, které potkával na ulici.

Andrea Gonzales ze Spojených států amerických u nás trávila přelom června a července a připravovala se na významnou celosvětovou soutěž World Bodypainting Festival v Rakousku. Ve svém projektu propojila právě bodypainting a výzkum lokality. Výsledky fotodokumentovala a to nejlepší z fotografií ukáže na zářijovém Pick’n’Mixu.

Julie Kopová je studentkou ateliéru malířství u Roberta Šalandy na AVU. V Bubci pracovala na své ročníkové práci. Přiklání se spíše k expresivnímu pojetí malby a inspiruje ji hudba. Ve své práci se zabývá zobrazením nereálných, tedy neexistujících, pohoří a krajin. Přijďte se podívat na její vizuální metaforu. 

Britta Lya Damian používá vlastní i cizí kůži pro performance, malbu, sochu i nová média. Inspirovaná teórií psychoanalýzy, fenomenologie and konceptem kinestetické empatie Britta vytváří dočasné zážitky, které nás zvou uvědomovat si za myšlení a jazyk. 

Jako vždy výstava nabídne i bohatý doprovodný program:

14.00–17.00 workshop pro děti s Martu

16.00–17.00 František Kop/safoxon, Petr Malásek/piano (koncert)

17.00–17.20 zahájení výstavy

17.20–17.30 performance Ya Wen Fu

17.30–18.00 performance Stefan Schwarzer

18.00–18.30 Dušan Kubát/Nika aterlier s.r.o. - Vize rozvoje Dalajského lomu 

18.30–19.00 Martin Janíček/autorské nástroje (koncert)

19.00–20.00 Les Flatmates (koncert)

 

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška