Úvodní stránka » studio BUBEC » Bubec Pick ˈnˈ Mix v sobotu 17.9. od 14h

Bubec Pick ˈnˈ Mix v sobotu 17.9. od 14h

- spojení dvou vernisáží s odevzdáváním odměn pro přispěvatele za nedávnou úspěšnou kampaň na crowdfundingovém portálu HitHit. Kampaň byla úspěšná a díky vybrané částce bude moci zahrada pořádně rozkvést. Finanční prostředky budou použity zejména na vybudování rozvodů elektřiny a vody, sociální zařízení, vybudování komunitní kuchyňky a ateliéru pro děti, který bude obložený vysoce kvalitním modřínovým dřevem. Některé herní prvky na zahradu dokonce vzniknou na sochařském workshopu s Ladislavem Plíhalem.

Zahájení akce proběhne již v 14.00 hodin, kdy se otevřou brány zahrady, a na workshop Sbírej, nevyhazuj a tvoř, který si předplatili v kampani, se budou moct dostavit první dražitelé. Program bude pokračovat odevzdáváním dalších odměn - komentovanou prohlídkou studia Bubec se sochařem Čestmírem Suškou, opékáním špekáčku řezníka Svobody, projížďkou v dřevěném autě s Martinem Pertlem, pitím albánské kávy Arjany Shameti ve skulptuře Čestmíra Sušky Kavárna a v neposlední řade zhotovení portrétu fixou od Tomáše Bambuška v jeho ateliéru na Zahradě Bubec. Večer po západu slunce ukončí setkáním s Janem Hřebejkem a promítáním jeho filmu Kawasakiho růže v letním kině.

Doprovodný program je rovněž bohatý – divadelní představení Zahrada podle knihy Jiřího Trnky odehraje Divadelní spolek JACK, zahraje Lidová hudba z Chrástu a program láká i na Trpasličí arabesky – improvizovaný tanec se sochami Čestmíra Sušky, který předvede Petr Nikl.

Bubec je hlavně uměleckým studiem a tak budou mít diváci možnost vidět hned dvě výstavy. Bubec se po změnách v minulém roce, které se projevily v jeho dramaturgickém směrování i funkčních dispozicích, rozhodl, že se bude více zaměřovat na prezentaci umělecké tvorby, která vzniká v prostorách studia, a kromě tradičních prohlídek Art Safari veřejnosti nabídne pohled i na tvorbu umělců z rezidenčního programu. Proto v sobotu představíme tvorbu rezidenčních umělců z USA, Japonska a Slovenska. Skupinová výstava nabídne monumentální sochy, instalace i užitý design.

Nový komunikační prostor ve studiu galerie BUBEC nabídne výstavu Melounový stroj malíře MICLa, jehož tvorba je se studiem propojena už roky. 

Vystavující umělci: Angel&Devil by Ivana Zuskinová a Lenka Mlynarčíková (SK), Kumi Koshio (JAP), Asuka Okajima (JAP), Randy Shull (USA), Lisa Rybovich Crallé (USA).

Program dne:

14.00 – 17.00 workshop Sbírej, nevyhazuj a tvoř!

15.00 – 17-00 – Divadelní soubor JACK: Zahrada (divadlo)

16.00 – komentovaná prohlídka s Čestmírem Suškou

16.00 – projížďka v dřevěném autě s Martinem Pertlem

16.00 – albánská káva s Arjanou Shameti ve skulptuře Čestmíra Sušky Kavárna

16.00 – portrét fixou Tomáše Bambuška

16.00 – špekáček řezníka Svobody opečený Danielem Suškou

17.00 – welcome drink/zahájení/občerstvení

18.00 – 19.00 – Lidová hudba z Chrástu (koncert)

19.00 – 19.30 – vernisáž MICL: Melounový stroj

19.30 – 20.30 – Petr Nikl: Trpasličí arabesky (improvizovaný tanec se sochami Čestmíra Sušky)

20.30 – setkání s Janem Hřebejkem a jeho filmem Kawasakiho růže

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy