Úvodní stránka » studio BUBEC » Bubec Pick 'n' Mix I.

Bubec Pick 'n' Mix I.

Kdy? 25. 2. 2016 od 18.00

Kde? Studio Bubec: Tělovýchovná 748, Praha 5 – Řeporyje

Kdo? Vystavující: Vincent Pieraerd (BE), Kristina Vašíčková (CZ), Ivana Zuskinová (SK)

První ze série výstav Bubec Pick 'n' Mix proběhne ve studiu Bubec 25. února 2016 od 18.00 hodin. Bubec se po změnách v minulém roce, které se projevily v jeho dramaturgickém směrování i funkčních dispozicích, rozhodl, že se bude více zaměřovat na prezentaci umělecké tvorby, která vzniká v prostorách studia a kromě tradičních prohlídek Art Safari veřejnosti nabídne pohled i na tvorbu umělců z rezidenčního programu. Na prvním Bubec Pick 'n' Mix se představí umělci, kterých jsme do rezidenčního programu vybrali z otevřené výzvy pro studenty a čerstvé absolventy uměleckých škol.

Student ateliéru Supermédií na UMPRUM a člen multimediálního kolektivu CHPT01 Vincent Pieraerd (1992) se po studiích v rodné Belgii přesídlil do Prahy. Jeho tvorba osciluje mezi novými médii, instalacemi a malbou, a na rezidenci v Bubci se rozhodl využít možnosti nabízeného prostoru a tvoří instalaci na míru ateliéru, ve kterém strávil měsíc intenzivní tvorbou. Opouští médium filmu a recykluje nalezené materiály, na kterých vynikají figurativní motivy.

Tvorbu Kristiny Vašíčkové (1980), která prošla školením v ateliéru Jiřího Beránka UMPRUM, charakterizuje realistické ztvárnění postavy kontrastující s volnými experimenty, jež se vyznačují malířskými intervencemi do vnitřní skladby plastik. Pro sochařku je typická záliba v recyklování odpadů z forem a odlitků opakovaně užívaných zejména při zpracování drobnějších předmětů. Snahu zaznamenat děj formou energicky se prolínajících linií a symbolů na povrch laminátových desek nebo na nepoddajný materiál rozměrných igelitových plachet fixem, voskovkami, sprejem nebo rtěnkou odkazují na potřebu umělkyně využít potenciál intuitivní kresby, jejíž vzhled paralelně ovlivňuje i samotná povaha umělých materiálů a jejich vrstvení.

I když slovenská autorka Ivana Zuskinová (1991) studuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v ateliéru skla, paradoxně sklo není jedinou dominantou její tvorby a ráda ho kombinuje s dalšími materiály. Její stáže ve Francii a Řecku, kde se zabývala designem a audiovizuálním uměním, jí dopomohly rozšířit techniky, s kterými pracuje, až se začala více věnovat novým médiím. Zajímá se o pohyblivý gif art a internet art, výrazné jsou její site specific projekty. Metodu Polarymetrie využívá k rozpohybování statického média skla, do kterého přenáší pohyb gifů a díky světlu a kombinaci s latextem vytváří jedinečné objekty.

Bubec Pick 'n' Mix je nová série jednodenních výstav v prostorách studia Bubec v pražských Řeporyjích, které se zaměřují na prezentaci výsledků místního rezidenčního programu. Bubec je v první řade uměleckým studiem a není klasickou výstavní síní, proto diváci budou moci vidět umění v jeho přirozeném prostoru, kde se přímo vyvíjí.

 

 

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Jitka a Květa Válovy