Úvodní stránka » studio BUBEC » Festival Art Safari již tento víkend!

Art Safari 35: Hydrant

Ve dnech 27. a 28. června již 35. ročník uměleckého festivalu Art Safari, tentokrát věnovaný tématu vody. Tradiční dvoudenní přehlídka, na které se prolínají různé umělecké disciplíny od výtvarného umění, hudby a divadla, až po přednášky a workshopy, proběhne opět přímo ve Studiu Bubec a jeho přilehlém okolí.

 

Téma vody, které je v současné době mediálně velmi oblíbené, už dávno patří k zásadním zdrojům umělecké tvorby. Voda, jakožto silný nekompromisní živel a současně zdroj života je silnou inspirací a to hned na několika úrovních. Umělci chtějí svými díly detekovat problematická místa související s klimatickou krizí, upozorňovat a alarmovat veřejnost, ale také se bránit hysterii, pocitům bezmoci a vyrovnat se se situací na hlubší úrovni. Kurátorka Daniela Kramerová avizuje, že se s tématem nesetkáme jen v malbě, ale například i v instalaci, videoartu nebo performanci.

Vystavujícími či vystupujícími umělci letošního ročníku jsou Martin Salajka, Matěj Lipavský, Nikola Nikolai, Jan Kovářík, Miriam Kaminská, Dagmar Šubrtová, David Helán, Lada Semecká, Petra Skořepová, Jana Kasalová, Jakub Orel Tomáš, Miloš Šejn, Čestmír Suška, Daniel Suška, Linda Čihařová, Ivana Hanzlíková, Jiří Hauschka, Magdalena Hromířová, Tomáš Hrůza, Ilona Janáčková, Daniel Kinský, Matouš Lipus, Vladimír Turner, Lumír Seifert a Pavel Příkazský..

Součástí festivalu budou kromě uměleckých děl a performancí i workshopy nejen pro děti a hudební doprovod La Grande Bande, Hošty, Tango Jazz Band nebo například Rasta Fidli Orkestra. Akce je tedy vhodná pro všechny věkové skupiny i rodiny s dětmi.

 

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška