Úvodní stránka » studio BUBEC » Antonín Kopp, Petr Vrána I Krása krize I Šamanů vize

Antonín Kopp v roce 2008 reagoval na přicházející ekonomickou krizi – rozpadání finančního světa zrcadlil ve svých plátnech rozpadajícími se čárovými kódy proměňujícími se v abstraktní esteticky působící znaky. Je přesvědčen že krásu můžeme hledat i v dalších krizích společnosti, dokážeme-li je transformovat. Obrazy na stále aktuální téma doplňují v Galerii Bubec i další objekty: „Digitální rostliny trvale udržitelného růstu". Kritikou trhu s uměním a ca sociální uzavřenosti uměleckého světa se zabývá dílo ze staršího cyklu Nextmoderna.

Petr Vrána se pokusil z přetechnizované společnosti na čas uniknout dlouhou cestou amazonskými pralesy a plavbami po Amazonce. Nechával rezonovat své vědomí s pralesem i kmeny domorodců

a průběžně pořizoval bezprostřední malířské záznamy.  Vránova série „Šamanů vize“ inspirovaná účastí na rituálu peruánského medicinmana spojeným s užíváním bylinného lektvaru „yagé“ kontrastuje eruptivní expresivitou s konceptuální abstrakcí Antonína Koppa.

Antonín Kopp spolu se spolužáky z pražské UMPRUM založil v roce 1997 výtvarně aktivistickou skupinu PodeBal. Nezávisle na skupině tvoří a vystavuje vlastní obrazy od roku 1992. Jako lektor pracuje v Kulturně komunitním centru ART na Letné. Grafice a komunikaci projektů se věnuje ve svém studiu lab-ad.cz. Přehled výtvarných prací a výstav na: www.koppart.net.

Petr Vrána žijící poslední čtyři dekády převážně v hessenském Kasselu, ale nejraději v Praze, se profesionálně zabývá videoartem a grafickým designem (mj. pro TV Hessen 3, Nova a další TV stanice). V roce 1992 založil Media Archiv nabízející studentům i veřejnosti tehdy nedostupná zahraniční díla videoartu. Jako pedagog působil na německých akademiích v Kolíně nad Rýnem a Kasselu, pražské na FAMU, v současnosti na VŠKK. K malbě, kterou studoval na Kunsthochschule v Kasselu, se vrací v expresivních gestických záznamech z cest po Jižní Americe. www.petrvrana.eu.

 

napište nám | write to us

Pokud máte zájem o zasílání Newsletru, napište nám na info@bubec.cz

 

Aktuální výstava

Čestmír Suška